

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 15 V |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 16.7 V |
| Clamping Voltage | 32 V |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Diode Capacitance | 1 pF |
Stock: 1132
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07776
Ext.Price$0.07776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07776 | $0.07776 |
| 10 | $0.06987 | $0.69870 |
| 50 | $0.06278 | $3.13900 |
| 100 | $0.05611 | $5.61100 |
| 500 | $0.05015 | $25.07500 |
| 1000 | $0.04806 | $48.06000 |
| 3000 | $0.04606 | $138.18000 |
| 5000 | $0.04371 | $218.55000 |
